Kontakt & öppettider

Välkommen till PR Husbilar

Besöks- och postadress:
Vetegatan 6, 441 71 Sollebrunn

Telefon: 0322–83 210
E-post: info@prhusbilar.com
För ytterligare kontaktinformation se nedan.

Öppettider försäljning & butik
Måndag–torsdag 10–18
Fredag 10 – 16
Lördag Stängt
Söndag 12 – 15

Öppettider verkstadsbokning & reservdelar
Måndag-fredag 10 – 16
(11.00 – 11.20 paus, 13 – 14 lunch)

Vid högtidshelger – Slå oss en signal eller klicka här för mer information.

Avvikande öppettiderHitta hit

Hör av dig till oss

Joel Ryberg

Säljare
joel.ryberg@prhusbilar.com

Kim Carlsson

Säljare
kim.carlsson@prhusbilar.com

Fredrik Ryberg

Säljare och ägare.
fredrik.ryberg@prhusbilar.com

Niclas Frisk

Verkstadsansvarig, kundmottagare, planerar och bokar arbeten i verkstaden.
verkstad@prhusbilar.com

Li Andersson

Butikansvarig & Hallvärd
li.andersson@prhusbilar.com
butik@prhusbilar.com

Tore Larsson

Reservdelsansvarig.
tore.larsson@prhusbilar.com

William Haraldsson

Arbetsledare verkstad
verkstad@prhusbilar.com

Annika Andersson

Ekonomi- och löneadministratör.
annika.andersson@prhusbilar.com

Pernilla Ryberg

Verksamhetssystem och HR.
pernilla.ryberg@prhusbilar.com

Jonny Johansson

Verkstadsmekaniker

Jonas Båge

Verkstadsmekaniker

Johan Lindström

Verkstadsmekaniker

Anton Frykberg

Verkstadsmekaniker

Tomas Johansson

Verkstadsmekaniker

Christian Björnberg

Verkstadsmekaniker

Joachim Vuorenmaa

Verkstadsmekaniker

Patrick Ilenius

Rekonditionerare

Simon Carlehed

Fordonsmekaniker

Rickard Björnberg

Fordonsmekaniker